Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Miasto nad Odrą” — dr Tomasz Sielicki, Mariusz Kotkowski

„Miasto nad Odrą”

Klub Muzyki i Literatury / Towarzystwo Wagnerowskie

Zapraszamy na spacer wzdłuż wrocławskiego odcinka Odry: za pomocą kilkudziesięciu pocztówek autorzy opowiadają o przeszłości położonych nad rzeką miejsc i obiektów – zarówno tych, które dotrwały do naszych czasów, jak i tych, które dawno zniknęły z miejskiego krajobrazu. Zwiedzimy wyspy odrzańskie ze znajdującymi się na nich kościołami, klasztorami czy młynami o średniowiecznym rodowodzie. Wędrując wzdłuż rzeki, będziemy podziwiać położone nad nią gmachy – szpitale, uczelnie i urzędy. Dowiemy się, jak funkcjonowały ulokowane nad Odrą fabryki, składy, porty i stocznie oraz zakłady gospodarki komunalnej, m.in. wodociągi z wieżą ciśnień Na Grobli czy elektrownie wodne. Poznamy także niszczycielską siłę żywiołu. Wraz z dawnymi mieszkańcami przeżyjemy trwogę lipcowych dni 1903 r., gdy miasto nawiedziła wielka powódź.

Spotkanie autorskie panów dr. Tomasza Sielickiego i Mariusza Kotkowskiego (wyd. Wrocławski Neptun) we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury odbyło się 13 lutego 2024 r. Słowo wstępne wygłosił dyrektor Klubu, pan Ryszard Sławczyński. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.