Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Fire! — koncert, 16 października 2014 r.

Fire! — koncert we Wrocławiu

Avant Art Festival

Kulturalny październik we Wrocławiu kojarzy się najczęściej z kolejną edycją festiwalu Avant Art, na którym redakcja Portalu Legitymistycznego zwykle jest obecna, zwłaszcza wtedy, gdy występują artyści z Północy. 16 października 2014 roku gwiazdą wieczoru była szwedzka supergrupa Fire!, która w Centrum Technologij Audiowizualnych wystąpiła w składzie pięcioosobowym, z udziałem m.in. wokalistki, pani Mariam Wallentin.

Dzięki uprzejmości Organizatorów możemy zaprosić naszych Czytelników do zapoznania się z zapisem tego hipnotyzującego koncertu. Pełni entuzjazmu zachęcamy Państwa do rozszyfrowania, co kryło się w zapowiedzi, którą cytujemy za stroną festiwalową: Zespół, w którego przypadku istnieje pełna zgodność opisu z otrzymanym produktem: ikonoklastyczny projekt, dewastujący bezpieczne stylistyki, z których strzępów klei sonicznego Golema. Znany z The Thing Mats Gustaffson w towarzystwie członków Wildbirds & Peacedrums, Tape oraz The Soundtrack Of Our Lives demoluje paradygmaty minimalizmu, freejazzu, improv, punk, elektroaktustyki, noise, a nawet folku, by w ten sposób otrzymać wysoce ekscentryczny i energetyczny zacier: galwaniczną miksturę, uwalniającą pełnię mocy, tkwiącej w materiale wyjściowym.

Perfekcyjne zgranie, tajemniczy, „monochromatyczny” wokal i magia. Trzeba posłuchać:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.