Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Kto dzisiaj kreuje pieniądz i co z tego wynika? — dr Mateusz Benedyk

Kto dzisiaj kreuje pieniądz i co z tego wynika?

Organizacja Monarchistów Polskich / Klub Muzyki i Literatury

Pan doktor Mateusz Benedyk, dyrektor generalny i członek zarządu Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa, jest prawdopodobnie pierwszym prelegentem Instytutu, którego wystąpienie uhonorowane zostało koncertem fortepianowym. Uważany za nadzieję polskiej pianistyki Damian Łapiński, młody artysta z Wrocławia, laureat licznych nagród krajowych i międzynarodowych, poprzedził utworami Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Maurycego Moszkowskiego wykład zatytułowany Kto dzisiaj kreuje pieniądz i co z tego wynika?, którego zainteresowani tematyką ekonomiczną wysłuchali 8 lutego 2024 roku.

Główne pytania, na które odpowiadał nasz Gość, to: Po co nam pieniądz i jakie są jego formy? Co decyduje o sile nabywczej pieniądza? Jak państwo ingeruje w sferę pieniądza i bankowości? Dlaczego państwo tak robi i jakie są tego skutki? Czy jesteśmy skazani na obecny system?

Spotkanie po raz kolejny odbyło się dzięki współpracy Organizacji Monarchistów Polskich z Klubem Muzyki i Literatury. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Kto dzisiaj kreuje pieniądz?

Wersja audio

Nagranie wideo

dr Mateusz Benedyk, Klub Muzyki i Literatury, 8 II AD 2024 — fot. Adrian Nikiel

dr Mateusz Benedyk, Klub Muzyki i Literatury, 8 II AD 2024 — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.