Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » 11 listopada AD 2011 – Marsz Patriotów

Marsz Patriotów

Święto Niepodległości we Wrocławiu

Wrocławski Marsz Patriotów przebiegał nieco w cieniu doniesień o walkach ulicznych w Warszawie. Inny był przebieg manifestacji. O ile prominentni lewacy chwalą się w mediach, że w stolicy rzekomo zablokowali reprezentantów Prawicy i nie wpuścili ich do centrum, we Wrocławiu narodowo-radykalni demonstranci oraz ich polscy i zagraniczni goście dwukrotnie okrążyli Rynek, a następnie ulicami Wita Stwosza, Oławską i Świdnicką doszli do pomnika króla Bolesława Chrobrego. Niewielka grupa lewaków musiała być szczelnie otoczona kordonem policji – w przeciwnym razie ich próba sprowokowania starcia skończyłaby się źle dla samych prowokatorów.

Należy podkreślić, że tym razem dziennikarze lokalnego oddziału „Gazety Wybiórczej” nie ośmielili się ponowić akcji gwizdania na polskość, w której rok temu skompromitowali się ludzie z lokalnego establishmentu, na czele z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. W manifestacji udział wzięło kilka tysięcy osób z całej Polski i kilku krajów europejskich. Obok narodowych radykałów podążali członkowie Klubu „Gazety Polskiej”. Podczas Marszu nie zabrakło też przedstawicieli Organizacji Monarchistów Polskich i Nowej Prawicy. Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.