Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Muzyczne perły i perełki ze Szwecji — Karol Petersson, Rafał Żurakowski

Muzyczne perły i perełki ze Szwecji

Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie „Tillsammans”

Trwają XX Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku. Już po raz kolejny ich niezwykle interesującym akcentem okazał się koncert dwóch wybitnych artystów, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie „Tillsammans” – 2 maja 2014 roku w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wystąpili panowie: pochodzący z Lund pianista Karol Petersson i tenor Rafał Żurakowski. W wykonywanym przez nich repertuarze znajdują się dzieła najsłynniejszych szwedzkich kompozytorów: Wilhelma Petersona-Bergera, Wilhelma Stenhammara, Turego Rangströma, Hugona Alfvéna i Karola Leopolda Sjöberga.

Koncert poprzedziło krótkie wprowadzenie pani Elżbiety Towarnickiej, prezes Stowarzyszenia Polsko-Szwedzkiego „Tillsammans”. Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w koncercie w Brzegu, zachęcamy do przybycia do Oleśnicy na koncert zaplanowany na 4 czerwca.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Carl Petersson i Rafał Żurakowski — fot. Adrian Nikiel

Carl Petersson i Rafał Żurakowski — fot. Adrian Nikiel

Carl Petersson — fot. Adrian Nikiel

Carl Petersson i Rafał Żurakowski — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.