Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Oddajmy edukację w ręce rodziców i nauczycieli. NIE dla biurokracji w szkole! — Zbigniew Jarząbek

Oddajmy edukację w ręce rodziców i nauczycieli. NIE dla biurokracji w szkole!

Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy

8 października 2015 roku pan Zbigniew Jarząbek, kandydat na senatora RP z wrocławskiego okręgu nr 7, lider Kongresu Nowej Prawicy na Dolnym Śląsku i członek Organizacji Monarchistów Polskich, przedstawił podczas konferencji prasowej wolnościową wizję systemu edukacyjnego. System ten miałby być oparty na bonach oświatowych (w przypadku uczniów wybierających szkoły prywatne i publiczne) i powszechnej dostępności edukacji domowej.

Miejsca spotkania z dziennikarzami – gmach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu – zostało wybrane nieprzypadkowo. W tym zabytku architektury narodowosocjalistycznej mieści się także Kuratorium Oświaty. Po przejęciu władzy przez autentyczną Prawicę ta instytucja byłaby zbędna, a o kształceniu i wychowywaniu dzieci decydowaliby rodzice. Kandydat przywołał też złowrogi przykład Królestwa Prus z jego sięgającym XVIII wieku przymusem edukacji szkolnej – to właśnie indoktrynowanie mas w placówkach państwowych przyczyniło się do wybuchu obu wojen światowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Zbigniew Jarząbek — kandydat na senatora RP

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.