Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Obrazy ludowe na Śląsku” / plany Muzeum Etnograficznego — konferencja prasowa

„Obrazy ludowe na Śląsku” / plany Muzeum Etnograficznego

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

Do 3 maja 2015 roku można zwiedzać we wrocławskim Muzeum Etnograficznym wystawę poświęconą śląskiej sztuce ludowej. Znalazło się na niej blisko sto prac, są wśród nich obrazy wotywne i dewocyjne, kapliczki – dzieła malowane na drewnie, na odwrocie szkła, czy też wykonywane na kanwie papierowej. Jest to wybór z muzealnej kolekcji malarstwa ludowego, która liczy ponad osiemset obiektów. Ich autorzy przeważnie pozostają anonimowi – wywodzili się zarówno z Dolnego, Opolskiego i Górnego Śląska, jak również z Wielkopolski i innych regionów Polski.

Kuratorem wystawy i autorką okolicznościowego katalogu jest pani Katarzyna Różycka. 27 lutego prezentacja kuratorska połączona została z konferencją prasową, podczas której pan dr hab. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu i pani Elżbieta Berendt, kierownik Muzeum Etnograficznego (Oddziału MNWr) obszernie przedstawili tegoroczne plany placówki.

Dla naszych Czytelników po raz kolejny przygotowaliśmy nagranie prezentacji kuratorskiej, jako zachętę do osobistego zapoznania się z tą interesującą wystawą, którą przepełnia duch katolickiej pobożności. Zapraszamy również do obejrzenia nagrania z konferencji prasowej:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.