Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Panorama kultury religijnej Panien Trzebnickich w okresie średniowiecza — dr Anna Sutowicz

Panorama kultury religijnej Panien Trzebnickich w okresie średniowiecza

Organizacja Monarchistów Polskich

Środowisko legitymistów – jako czynnik obywatelski i za własne środki – włączyło się w cykl wydarzeń składających się na Europejską Stolicę Kultury 2016. Zamiast werbalnych przepychanek na łamach lokalnych mediów, z którymi ostatnio Europejska Stolica Kultury zaczęła się kojarzyć, bez sięgania po pieniądze podatników, zaproponowaliśmy wrocławianom spotkanie poświęcone średniowiecznemu monastycyzmowi na Dolnym Śląsku. 3 lutego 2016 roku gościem Organizacji Monarchistów Polskich w Centrum Edukacji Historycznej Konspira była pani dr Anna Sutowicz, która obszernie przedstawiła genezę późniejszego sanktuarium oraz zwyczaje i reguły życia wspólnotowego sióstr cysterek związanych z klasztorem w Trzebnicy (ufundowanym na początku XIII wieku przez xięcia śląskiego Henryka Brodatego). W trakcie dyskusji po wykładzie głos zabierał, wnosząc cenne uzupełnienia, pan dr Roman Stelmach z Archiwum Państwowego we Wrocławiu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.