Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Od patriotyzmu do nacjonalizmu. Rok 1813 w Sobótce i jego rola w świadomości narodowej Niemców” — prof. Wojciech Kunicki

„Od patriotyzmu do nacjonalizmu. Rok 1813 w Sobótce i jego rola w świadomości narodowej Niemców”

Oficyna Wydawnicza ATUT

Dwudzieste trzecie Wrocławskie Targi Dobrych Książek po raz wtóry odbywały się na pierwszym piętrze Dworca Głównego, gromadząc ponad stu pięćdziesięciu wystawców. Już po raz kolejny wyróżniała się oferta tytułów wydanych nakładem Oficyny Wydawniczej ATUT. 4 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie z panem prof. drem hab. Wojciechem Kunickim, germanistą, współtwórcą antologii poświęconej korzeniom pruskiego patriotyzmu, który zaistniał jako reakcja na podboje rewolucyjnej Francji. Powstanie w 1813 r. Korpusu Ochotniczego Adolfa von Lützowa w Sobótce i Rogowie Sobóckim, kult feldmarszałka Gebharda von Blüchera, dziewiętnastowieczne komersy studenckie – to źródło późniejszego niemieckiego nacjonalizmu, zjawiska, które Polacy powinni badać szczególnie pilnie.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.