Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu NMP AD 2016 — x. Rafał Trytek

Poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu NMP

x. Rafał Trytek

2 kwietnia 2016 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbyła się uroczystość poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, będąca powtórzeniem aktu poświęcenia narodu polskiego, który 8 września 1946 r. został dokonany na Jasnej Górze przez episkopat Polski pod przewodem x. prymasa kardynała Augusta Hlonda.

Niepokalana Dziewico, Boga Matko Przeczysta! Jak ongiś po szwedzkim najeździe król Jan Kazimierz Ciebie za Patronkę i Królowę Państwa obrał i Rzeczpospolitą Twojej szczególnej opiece i obronie polecił, tak w tę dziejową chwilę my, dzieci narodu polskiego, stajemy przed Twym tronem z hołdem miłości, czci serdecznej i wdzięczności. Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu poświęcamy siebie, naród cały i wskrzeszoną Rzeczpospolitą, obiecując Ci wierną służbę, oddanie zupełne oraz cześć dla Twych świątyń i ołtarzy. Synowi Twojemu, a naszemu Odkupicielowi, ślubujemy dochowanie wierności Jego nauce i prawu, obronę Jego Ewangelii i Kościoła, szerzenie Jego Królestwa. (…)

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Poświęcenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.