Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Program festiwalu Jazztopad 2017 — konferencja prasowa

Program festiwalu Jazztopad 2017

Narodowe Forum Muzyki

Tegoroczna edycja festiwalu Jazztopad, zaplanowana na tydzień między 17 i 26 listopada, rozpocznie się od premiery płyty Unloved nagranej przez polsko-norweski kwartet pana Macieja Obary (trzeciego w historii polskiego jazzu artysty zaproszonego do współpracy przez legendarnego producenta z wytwórni ECM, p. Manfreda Eichera). Muzyk był gościem spotkania z dziennikarzami zorganizowanego w Narodowym Forum Muzyki 13 czerwca 2017 roku, przybliżając w jego trakcie kulisy procesu twórczego w studiu nagraniowym. Jak poinformował pan Piotr Turkiewicz, dyrektor artystyczny festiwalu, nie będzie to jedyna atrakcja dla miłośników kultury Północy, gdyż Dzień Skandynawski – z udziałem zespołu Macieja Kądzieli (Kopenhaga) i Radek Wośko Atlantic Quartet (Odense) – zaplanowano na 21 listopada. Lista gwiazd, które jesienią zagrają we Wrocławiu, jest oczywiście znacznie dłuższa – będzie też sporo premier.

Jak zaznaczył na wstępie spotkania trzeci uczestnik konferencji, pan dyrektor Andrzej Kosendiak, w swojej zagranicznej odsłonie festiwal Jazztopad poprzez czerwcowe i lipcowe koncerty w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Izraelu sprawi, że polska muzyka ponownie zabrzmi w miejscach najbardziej prestiżowych dla sceny jazzowej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Konferencja prasowa w Narodowym Forum Muzyki (13 VI AD 2017) — fot. Adrian Nikiel

Maciej Obara, Piotr Turkiewicz, Andrzej Kosendiak

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.