Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Ile z Breslau pozostało we Wrocławiu? Ślady dawnego Breslau we Wrocławiu — Maciej Wlazło

Ile z Breslau pozostało we Wrocławiu? Ślady dawnego Breslau we Wrocławiu

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

1 grudnia 2015 roku w sposób szczególny zapisał się w dziejach Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii. Na prelekcji pana Macieja Wlazły, który skupił się na odkrywaniu śladów pruskiego Breslau we współczesnym Wrocławiu i zachęcał do dbałości o pozostałości przedwojennej kultury materialnej, stawiło się kilkaset osób, szczelnie zapełniając nie tylko miejsca siedzące w Audytorium Instytutu Historycznego, lecz także schody, podłogę, podium oraz korytarz prowadzący do Audytorium.

Pan Wlazło w swoim popularyzatorskim wystąpieniu zaprezentował wybrane przykłady wrocławskich i wokółwrocławskich obiektów, gdzie zachowały się niemieckie napisy, miejsca pamięci oraz ślady dawnych cmentarzy. Niestety systematycznie niszczone w czasach Polski Ludowej przez komunistycznych zbrodniarzy, również w prowincji polskiej Unii Europejskiej nie są otoczone należytą pieczą konserwatorską.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.