Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Europa na fotografiach Stefana Arczyńskiego” — wernisaż wystawy

„Europa na fotografiach Stefana Arczyńskiego” — wernisaż wystawy

Muzeum Miejskie Wrocławia

7 września 2011 roku w Muzeum Miejskim Wrocławia uroczyście otwarto wystawę dzieł pana Stefana Arczyńskiego, seniora polskiej fotografii, który w wakacje obchodził 95. urodziny. Na wernisażu w Ratuszu – obok ministra kultury i dziedzictwa narodowego, dyrektora Muzeum Miejskiego, władz samorządowych, a przede wszystkim samego Czcigodnego Jubilata z Małżonką, jak również blisko setki gości – nie mogło zabraknąć reprezentanta Portalu Legitymistycznego.

W trakcie spotkania pan Arczyński uhonorowany został złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyjął grafikę autorstwa Przemysława Tyszkiewicza, a następnie długo przyjmował gratulacje. Wystawa Europa na fotografiach Stefana Arczyńskiego obejmuje około stu zdjęć i potrwa do 2 października. Zachęcamy do odwiedzenia Ratusza.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniem fragmentu części oficjalnej uroczystości, podczas której głos zabrali pp. dyrektor Maciej Łagiewski, minister Bogdan Zdrojewski i dyr. Jarosław Broda. A na osobną i z pewnością nieodzowną wzmiankę zasługuje niezwykły tort jubileuszowy z wrocławskiej cukierni p. Sergiusza Siemionki. Prócz smaku wyróżniała go okolicznościowa dekoracja w kształcie aparatu fotograficznego.

Stefan Arczyński w towarzystwie Bogdana Zdrojewskiego

zdjęcie: Tomasz Gąsior

Na marginesie uroczystości, lecz jednak w odniesieniu do publicznej wypowiedzi ministra kultury i dziedzictwa narodowego, z ubolewaniem trzeba zauważyć, że jako czołowych protagonistów rozpoczynającego się we Wrocławiu Europejskiego Kongresu Kultury p. Zdrojewski wymienił m.in. osoby ponuro „zasłużone” w okresie stalinowskiego terroru w Polsce. Zważywszy, że niedawno minęła kolejna rocznica Światowego Kongresu Intelektualistów w Obronie Pokoju, można mieć wrażenie déjà vu

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.