Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Jeszcze w sprawie sukcesji polskiego tronu — Adam Biliński

Jeszcze w sprawie sukcesji polskiego tronu

Organizacja Monarchistów Polskich / Klub Muzyki i Literatury

Dyskusja o warunkach, w których mogłoby dojść do restauracji monarchii w Polsce, zyskała kolejną odsłonę. Po arcyważnym artykule pana prof. Jacka Bartyzela pt. Trzecie Królestwo Polskie (Jak do niego dojść?), opublikowanym w roku 2017, i obszernym komentarzu Zew znad Wisły, autorstwa lidera środowiska legitymistycznego Adriana Nikla, z roku 2018, głos zabrał prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Saskiej, pan Adam Biliński, który 2 grudnia 2019 roku wygłosił w trakcie spotkania we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury wykład Jeszcze w sprawie sukcesji polskiego tronu. Wystąpienie naszego gościa, znakomitego znawcy prawa dynastycznego Domu Wettynów i dziejów unii polsko-saskiej, stało się cennym uzupełnieniem obchodów trzydziestolecia istnienia Organizacji Monarchistów Polskich. Gorąca debata po wykładzie była okazją do wymiany poglądów o kryteriach, którymi powinni kierować się rojaliści, gdy nadejdzie „moment elekcyjny”.

Czy możemy zatem spodziewać się, że król, który ma być, pochodzić będzie z Domu Saskiego? Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Saskiej Adam Biliński (2 XII AD 2019) — fot. Adrian Nikiel

prezes Adam Biliński

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.