Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Transformacja — Grzegorz Braun

Transformacja

Pobudka – Klucz Wrocław

(…) A cóż mi z tego, że zgoda prezydenta? Przed czym mnie zabezpiecza zgoda prezydenta, skoro to jest prezydent, który się legitymuje przed państwem tak zwanym testamentem Lecha Kaczyńskiego. Tak zwanym, bo jest to dokument niezredagowany, jest to, można powiedzieć, pewna idea, jest to pewne hasło, symbolika – w życiu politycznym tak ważna. Testament. Czyż nie należy do testamentu Lecha Kaczyńskiego, do spuścizny tragicznej po świętej pamięci Lechu Kaczyńskim, czyż nie należy sygnowanie dokumentów redukujących suwerenność władzy polskiej na terytorium Rzeczypospolitej? I z jakich przyczyn? Z uwagi na naciski. Traktat lizboński tak zwany, czyli traktat abdykacyjny z suwerenności. No to skoro raz jeden prezydent podpisał zrzeczenie się swoich prerogatyw, to znaczy suwerenności na rzecz organów, których siedziby są poza granicami Rzeczypospolitej, skoro jeden prezydent coś takiego podpisał, to kto mi zagwarantuje, że drugi prezydent, który, jak sam mówi, terminował u tego pierwszego, że znalazłszy się w jakiejś analogicznej sytuacji wobec jakichś bliżej niesprecyzowanych nacisków, nie podpisze zgody na to. No, w jakiej sytuacji? No, zameldują panu prezydentowi, że tutaj szaleją „zielone ludziki”, prawda, u was we Wrocławiu. I że nie ma rady, bo nasi bronią przesmyku suwalskiego i w związku z tym, prawda, bratnia Saxonia musi przyjść z pomocą. A jak tu przyjść z pomocą, jak nie można cyngla nacisnąć? (…)

28 maja 2016 roku po prapremierowej projekcji czwartej części filmu Transformacja (obejmującej lata 70. i 80. XX wieku) pan Grzegorz Braun przedstawił – podczas spotkania zorganizowanego przez Klucze Pobudki z Wrocławia i Oławy – przemyślenia na temat zagrożeń, z którymi zmagać się muszą, broniąc choćby szczątkowej autonomii, mieszkańcy polskiej prowincji Unii Europejskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.