Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Wszystkich Świętych AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Wszystkich Świętych

x. Rafał Trytek

1 listopada 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wolą Ojca Niebieskiego jest, abyśmy byli święci. Dlatego od naszego Pana Jezusa Chrystusa otrzymaliśmy nieomylne kryteria świętości – dzięki nim wiemy, kogo naśladować i do kogo się modlić. Syn Boży nienawidzi grzechu i odrzuca wszelki błąd, a kocha grzeszników i pragnie ich nawrócenia. Zważywszy, że jedynie Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem, każdy prawdziwy święty, naśladując Go, nienawidzi wszelkiej deprawacji w wierze i obyczajach, brzydzi się niedoskonałością moralną oraz herezją, odrzuca każde rozmycie doktryny. Ponieważ nie istnieje świętość poza Kościołem, obowiązkiem każdego katolika jest nawracanie heretyków i schizmatyków.

Obecnie moderniści, którzy opanowali Kościół Święty i uważają się za jego hierarchię, świętują początek rewolucji protestanckiej, czcząc Marcin Lutra (którego x. Piotr Skarga SJ nazwał synem diabelskim), twórcę herezji o najszerszym zasięgu w całej historii chrześcijaństwa. W tych dniach wielkiego zwiedzenia i apostazji błędnie uznawany za papieża ks. Jerzy Bergoglio wyraża swoje uznanie dla tragicznego dzieła Lutra, świętując w Szwecji – w otoczeniu ludzi, którzy tak bardzo oddalili się od choćby pozorów Wiary Chrystusowej, że „błogosławią” pseudomałżeństwa sodomitów. Jest to straszliwa perwersja i zaprzeczenie Ewangelii Świętej, która jednoznacznie potępia sodomię jako grzech wołający o pomstę do Nieba.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.