Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Wszystkich Świętych AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Wszystkich Świętych

x. Rafał Trytek

1 listopada 2018 roku x Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że wśród świętych w Niebie jest wiele osób, które nie znalazły się w kalendarzu liturgicznym, nie dostąpiły kanonizacji i nie pamiętamy ich imion, ale widzą Boga takiego, jakim On jest, i chcą dzielić się tą wielką radością z wiernymi, którzy należą do Kościoła Walczącego.

Kościół Walczący czci tych, którzy tryumfują w Niebie, zgromadzeni wokół Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszystkich Świętych. Powinniśmy zatem modlić się do naszych patronów, aby pomagali nam w trudach drogi zbawienia. W Niebie jest również wielu patronów Polski – obrońców naszej Ojczyzny. Prośmy ich o pomoc przeciwko wrogom naszego narodu i wykorzenienie herezji w sferze publicznej, aby Matka Boża mogła nad nami królować.

W modlitwie powinniśmy pamiętać także o duszach w Czyśćcu cierpiących, prosząc Najświętszą Maryję Pannę o wstawiennictwo, które przyspieszy ich wyswobodzenie.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.