Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Uroczystość Obrzezania Pańskiego AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazania na Uroczystość Obrzezania Pańskiego

x. Rafał Trytek

1 stycznia 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Święto Obrzezania Pańskiego upamiętnia dzień, kiedy nasz Pan Jezus Chrystus poddał się prawu mojżeszowemu, które zostało nadane przez Boga Ojca Narodowi Wybranemu, aby jego członkowie mogli przygotować się na nadejście Mesjasza. Podporządkował się temu prawu, zamykając epokę Starego Testamentu, a także po to, aby w Świątyni – jako Arcykapłan, pierwszy kapłan Nowego Testamentu – po raz pierwszy przelać swoją Przenajdroższą Krew za zbawienie ludzi. Przelanie choćby kropli Krwi wystarczyłoby na odpuszczenie wszystkich grzechów.

W trakcie obrzezania Syn Boży otrzymał swoje Imię, które w języku hebrajskim oznacza Bóg zbawia. Nasz Pan Jezus Chrystus prowadzi wiernych do Ziemi Świętej – Kościoła katolickiego, a jego centrum jest Tabernakulum, w którym mieszka Bóg.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.