Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Obrzezania Pańskiego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Obrzezania Pańskiego

x. Rafał Trytek

1 stycznia 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krakowie. Obchodzimy święto Obrzezania Pańskiego – ósmego dnia po Narodzeniu nasz Pan Jezus Chrystus po pierwszy przelał Przenajdroższą Krew dla naszego zbawienia. Wprawdzie Syn Boży nie potrzebował obrzezania, znaku przyjęcia do wspólnoty wybranych, ale poddał się zwyczajowi, aby wypełnić całe Prawo i zamknąć epokę Starego Testamentu. Tego samego dnia otrzymał swoje imię.

Dziś wiemy, że Imię Jezus jest oznaką zbawienia, której nie wolno brać nadaremno. Z chrześcijańskim pozdrowieniem Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus wiążą się liczne łaski, jest ono również egzorcyzmem, którego boją się demony. Jeżeli wzywamy tego Imienia, powinniśmy również żyć w taki sposób, aby nie ulegało wątpliwości, że jesteśmy uczniami Jezusa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.