Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na V Niedzielę po Objawieniu Pańskim AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na V Niedzielę po Objawieniu Pańskim

x. Rafał Trytek

10 lutego 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Bóg jest dobrym gospodarzem, który wie, jak postępować z kąkolem zasianym przez nieprzyjaciela na polu pszenicy: dzięki swojej cierpliwości, mądrości i sprawiedliwości powstrzymuje sługi przed pochopnym działaniem mogącym zaszkodzić zbożu. Bóg przewiduje czyny każdego człowieka, wie, kto pragnie zbawienia, a kto wybierze wieczne potępienie. Zło nigdy się nie ukryje, również wtedy, gdy działa pod pozorami dobra, jednak osąd ludzki może prowadzić do błędnych wniosków i ocen – w nadgorliwości, która wynika ze słabości umysłu i charakteru, do dobrych zaliczamy tych, którzy dobrzy nie są, potępiamy zaś osoby niesłusznie uważane za złe.

W rzeczywistości Bóg ma swój plan, realizowany również wtedy, gdy zło rozprzestrzenia się nieomal bezkarnie, a większość ludzi pozostaje obojętna na jego przejawy. Musimy zatem przede wszystkim pamiętać, że grzech jest najgorszą rzeczą, jakiej można doświadczyć w życiu – zbawienie nikomu nie jest z góry zagwarantowane. W Kościele Świętym mamy jednak do dyspozycji wszystkie środki, które są niezbędne, aby sięgnąć Nieba.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.