Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na IV Niedzielę Wielkiego Postu AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazania na IV Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek ICR

Podstawowa różnica między Starym i Nowym Testamentem polega na tym, że żyjący w epoce Starego Testamentu poddani zostali prawu, które samo z siebie zbawienia dać nie mogło, chociaż było zapowiedzią Ofiary Chrystusowej, my zaś przestrzegamy prawa nadanego przez naszego Pana Jezusa Chrystusa (m.in. postów nakazanych przez Kościół) i mamy wielką zasługę w niebie, jeżeli stoją za tym duch ofiary i modlitwy, zjednoczenie z Synem Bożym i modlitwami Kościoła – nauczał x. Rafał Trytek ICR, zwracając się do wiernych zgromadzonych 10 marca 2024 roku w Oratoriach w Krakowie i Wrocławiu.

W rzymskim kościele pw. Świętego Krzyża z Jerozolimy, miejscu pielgrzymek i adoracji przedmiotów dotykających Ciała naszego Pana – kontynuował duszpasterz Tradycji – możemy kontemplować narzędzia Męki Pańskiej. Te narzędzia zostały także uwiecznione na obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, rozsławionym na całym świecie przez dziesięciolecia pracy zakonu redemptorystów. Zasługi świętych wywodzących się z tego zakonu x. Rafał Trytek ICR przybliżał wiernym, nawiązując do obchodzonego 15 marca święta św. Klemensa Marii Dworzaka.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.