Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

10 września 2017 roku, w święto Najświętszego Imienia Maryi, x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, jak ważne jest czczenie Imion naszego Pana Jezusa Chrystusa i Matki Bożej podczas zmagań z szatanem, herezją i apostazją. Wzywając te Imiona, chrześcijanie zwyciężyli w 1683 roku pod Wiedniem, współcześnie natomiast sytuacja Kościoła i katolików jest znacznie trudniejsza, gdyż nie ma państw katolickich oraz powszechnej woli obrony wobec zagrożeń ze strony wyznawców Mahometa.

Syn Boży swoją Ofiarą za grzechy całego świata uśmierzył gniew Boga Ojca – Jego Ofiara na Krzyżu wystarczyła do zbawienia wszystkich ludzi, lecz należy również pamiętać o zasługach wniesionych przez Najświętszą Maryję Pannę do dzieła odkupienia. To właśnie Ona najdoskonalej wypełniała Prawo Boże i zgodnie z Wolą Bożą współcierpiała z Chrystusem. Dlatego też Matka Boża jest Królową, której Imię jest najpotężniejszą bronią przeciwko diabłu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.