Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Niedzielę w oktawie Bożego Ciała AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazania na Niedzielę w oktawie Bożego Ciała

x. Rafał Trytek ICR

Bóg musi być zawsze na pierwszym miejscu – nauczał x. Rafał Trytek ICR, wygłaszając 11 czerwca 2023 roku kazania do wiernych zgromadzonych w Krakowie i Wrocławiu. Przypowieść o wieczerzy, czytana podczas Mszy Świętych w niedzielę oktawy święta Bożego Ciała, wskazuje niebezpieczeństwa związane z rzeczami, które nie są grzeszne, lecz uzależnienie od nich może zaburzyć ten porządek. Najświętszy Sakrament – pamiątka Bożej Miłości – zapowiadający niebiańską ucztę, jest najlepszym lekarstwem na przywiązanie do spraw doczesnych.

Każdy zraniony grzechem pierworodnym człowiek powinien uciekać się do naszej Królowej, Najświętszej Maryi Panny, prosząc, aby w jego życiu zachowała właściwy porządek rzeczy. Monarchini, która dała nam naszego Pana Jezusa Chrystusa, ma władzę nad łaskami i jest ich szafarką – Wszechpośredniczką.

Duszpasterz Tradycji zwrócił się do wiernych również z prośbą o modlitwę za duszę zmarłej niedawno matki JE x. biskupa Karola McGuire’a z parafii pw. św. Gertrudy Większej w West Chester (Ohio). Przypomniał przy tym, że matka kapłana jest szczególnie ukochana przez Pana Boga jako osoba, która ze swojego życia zrobiła najlepszy użytek. Módlmy się zatem o powołania kapłańskie, módlmy się za matki duchownych i samych xięży, prośmy szczególnie o to, aby nasz Stwórca obdarzył ich łaską świętości.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.