Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na III Niedzielę Adwentu AD 2022 — x. Rafał Trytek

Kazania na III Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek ICR

Wraz z III Niedzielą Adwentu (Gaudete) rozpoczyna się radośniejsza część oczekiwania – Pan Jezus jest już blisko. Po raz kolejny, jak przed tygodniem, w czytaniu z Ewangelii pojawia się św. Jan Chrzciciel – tym razem świadczy, że Syn Boży jest Mesjaszem. Wyznając, że Zbawiciel poprzedzał go, św. Jan, przewyższający proroków Starego Testamentu, potwierdza również, iż wie, że Chrystus jest Bogiem.

Nagrodą za wierność było męczeństwo, jakie św. Jan przyjął, kiedy wystąpił przeciwko monarszej niemoralności. Bóg przygotował mu szczególny wieniec chwały. Ten przywilej – męczeństwa krwawego lub bezkrwawego – otrzymali także inni wierni, którzy podążyli za Chrystusem. To właśnie charakterystyczny element dziejów Kościoła: wybrani przez Boga zmagali się z cierpieniem. Jako przykład duszpasterz Tradycji wskazał Anielę Salawę, której setna rocznica śmierci minęła 12 marca. Była duszą, którą wybrał nasz Pan, aby znalazła wypełnienie powierzonej jej misji jako prosta służąca. W tej bowiem pracy, po przybyciu do Krakowa, otrzymała prawdziwe uświęcenie.

Kazań, 11 grudnia 2022 roku wygłoszonych przez x. Rafała Trytka ICR, wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.