Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Pięćdziesiątnicy AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Pięćdziesiątnicy

x. Rafał Trytek ICR

W Niedzielę Pięćdziesiątnicy, ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem, przypomnijmy sobie zasady postu, a także odnówmy ducha modlitwy – ufundowanego przede wszystkim na niedowierzaniu sobie i wiedzy, że jesteśmy zależni od łaski Bożej. Wyłącznie od Pana Boga zależy, czy będziemy mieli siłę do pokuty i modlitwy, czy zostaniemy zbawieni – nauczał x. Rafał Trytek ICR podczas Mszy Świętej sprawowanej 11 lutego 2024 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Prócz tego lektury duchowe powinny przypominać nam, że życie doczesne to pielgrzymowanie, z którego będziemy rozliczeni, szczególnie zaś z miłości do Boga i bliźniego.

Miejmy świadomość, z jaką łatwością popadamy w błędy. Spójrzmy na współczesny świat, gdzie w wielu krajach wierzy się, że istnieje nawet kilkadziesiąt płci. Odrzucenie prawa Bożego prowadzi do zanegowania prawdy o stworzeniu i niszczy małżeństwo jako związek mężczyzny i niewiasty.

Dziś mieszkańcom Unii Europejskiej oferuje się „zbawienie” bez Chrystusa, ufundowane na kulcie Matki Ziemi i gospodarce socjalistycznej, a także na przekonaniu, że to stworzenie jest bóstwem. Przeciwko tym kłamstwom musimy trzymać się Świętej Wiary Katolickiej.

W tym kontekście duszpasterz Tradycji przypomniał o wydarzeniach z lat 1854 i 1858 – czyli ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny przez papieża Piusa IX oraz objawieniu się Matki Bożej w Lourdes, czego świadkiem była św. Bernadetta Soubirous. Prośmy Niepokalaną, zwrócił się do wiernych, o uzdrowienia duchowe i fizyczne, abyśmy dzięki nim mogli służyć Panu Bogu i Kościołowi Świętemu.

Kończąc kazanie, x. Rafał Trytek ICR prosił wiernych o modlitwę w intencji jego zmarłej krewnej, cioci Zofii, która w wieku osiemdziesięciu dwóch lat, 10 lutego 2024 r., odeszła do Pana. O to samo prosimy Czytelników Portalu Legitymistycznego. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.