Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XVII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XVII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

11 września 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z Ewangelii jednoznacznie wynika, że miłość Boga i miłość bliźniego to jedyne i zawsze współwystępujące cele ludzkiego życia – to jest najważniejsze przykazanie wskazane wiernym przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Syn Boży właśnie dlatego stał się Człowiekiem, aby dać przykład podążającym za Nim, w jaki sposób należy kochać i czcić Boga.

Nie ma większej miłości bliźniego ponad oświecanie go w sprawach Wiary, nie istnieje bowiem nic ważniejszego niż poznawanie prawdy o Panu Bogu – nauki, która zawarta jest w Piśmie Świętym i katechizmie. Poznając Boga, należy wzorować się na Najświętszej Maryi Pannie, przepełnionej współczuciem dla rodzaju ludzkiego, a także na świętych wyróżniających się ze swojego otoczenia szacunkiem i miłością do bliźnich.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.