Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na V Niedzielę po Objawieniu AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na V Niedzielę po Objawieniu

x. Rafał Trytek ICR

Mądrość Boga pozwala, aby zło pleniło się na ziemi, lecz ludzie, którzy nie rozumieją zamiarów Stwórcy, są niecierpliwi i chcieliby jak najszybciej je usunąć. Możemy wówczas zniszczyć coś, co jeszcze jest do uratowania. Bóg bowiem każdego chce zbawić. Ma wielką cierpliwość, a każda dusza została przez Niego stworzona i odkupiona – nauczał x. Rafał Trytek ICR, 12 listopada 2023 roku zwracając się do wiernych w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Gdybyśmy znali wartość nieśmiertelnych dusz, dbalibyśmy o nie równie mocno jak o ciała. Niestety, choroby duchowe (np. nałogi) są przez nas znoszone i potęgowane – często przez całe życie – i coraz trudniej jest z nimi walczyć. Dlatego prośmy pokornie, aby Bóg wyrwał z naszych dusz chwasty, dopóki zaś tak się nie stanie, oczekujmy z cierpliwością na zmiany, modląc się do Matki Miłosierdzia. Doceńmy też wartość cierpienia, które jest okazją do zastanowienia się nad marnością „świata” i szybkim przemijaniem życia. Prośmy wytrwale, abyśmy zmarli w stanie łaski uświęcającej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.