Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę po Wniebowstąpieniu AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę po Wniebowstąpieniu

x. Rafał Trytek

12 maja 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W Ewangelii czytanej tego dnia nasz Pan Jezus Chrystus przepowiedział swoim uczniom, co czeka ich ze strony pogan i żydów, gdy On odejdzie.

Żydzi byli pierwszymi, którzy zabijali chrześcijan za wierność Bogu — czekali na Mesjasza, który da im ziemską potęgę, nie poznali więc ani Chrystusa, ani Boga Ojca. Ewangelia Chrystusowa nie miała charakteru politycznego, niosła wyzwolenie od grzechu, dlatego większość żydów odrzuciła Trójcę Świętą, a tym samym przestała być Narodem Wybranym. Synagogi przestały być miejscem prawdziwego kultu. Jest to sytuacja analogiczna do współczesnych nam czasów — ci, którzy nie chcą znać Trójcy Świętej, oddają się fałszywemu ekumenizmowi i prześladują katolików. Dawne katolickie świątynie zostały zbezczeszczone, na opustoszałych ołtarzach nie jest już sprawowana prawdziwa Ofiara. Kościoły, z których usunięto katolików, są dziś miejscem ekumenicznych spotkań obrażających Boga.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.