Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę Wielkiego Postu AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

12 marca 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że każde miejsce, w którym znajduje się Najświętszy Sakrament, jest jak góra Tabor – góra, na której nasz Pan Jezus Chrystus ukazał trzem umiłowanym uczniom swoje prawdziwe oblicze, aby ich wiara została umocniona i nie zawiodła w godzinie próby.

Tego dnia Bóg Ojciec zaświadczył o naszym Panu, że jest On Synem Bożym, dodatkowo zsyłając Mojżesza i Eliasza, żeby apostołowie, ludzie zanurzeni w rzeczywistości Starego Testamentu, lepiej zrozumieli, kim jest Chrystus. Dwa tysiące lat temu Bóg zamieszkał między ludem Ziemi Świętej, natomiast po Wniebowstąpieniu pozostał w Kościele jako jego Głowa, będąc realnie obecnym w Sakramencie Ołtarza – konsekrowanej Hostii. Bóg jest nieskończony i dlatego również poznawanie Go jest procesem, który nie może mieć końca – podążamy do Niego, wspinając się ku doskonałości po drabinie prowadzącej do Nieba.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.