Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Świętej Rodziny AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Świętej Rodziny

x. Rafał Trytek

W niedzielę oktawy Objawienia Pańskiego Kościół obchodzi święto Świętej Rodziny – przypomniał x. Rafał Trytek w kazaniu wygłoszonym 12 stycznia 2020 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto ustanowione przez papieża Benedykta XV na prośbę stowarzyszeń i instytutów katolickich pozwala czcić Świętą Rodzinę jako całość, ukazuje również wysoki ideał rodziny katolickiej.

Nasz Pan Jezus Chrystus wskazał wiernym, jak powinny wyglądać relacje w rodzinie. Chociaż jest Bogiem Stwórcą, w sposób doskonały poddał się stworzeniu, swoim ziemskim rodzicom. Ograniczył się w potędze, aby przekazać nam, jak ważne jest posłuszeństwo przełożonym.

Jeżeli zatem chcemy być posłuszni Najświętszej Maryi Pannie, która sama w najdoskonalszy sposób wykonuje Wolę Stwórcy, naśladujemy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego też heretycy, którzy odrzucają kult Matki Bożej, pozostają z dala od Chrystusa, nawet jeśli twierdzą, że pragną Go czcić.

Poświęćmy Nowy Rok Najświętszej Marii Pannie i wraz z Nią adorujmy Syna Bożego. Prośmy Ją, aby wspierała nas w praktykowaniu cnót w sposób heroiczny.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.