Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na V Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na V Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

13 lipca 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując czytanie z Ewangelii, wskazał, w jaki sposób katolicy powinni przygotowywać się do udziału w Mszy Świętej. Dla Boga najważniejszy jest stan naszych dusz, z czym wiąże się zalecenie, aby osoba, która przybyła wysłuchać Mszy Świętej, przed złożeniem swojej ofiary rozważyła, czy nie znajduje się w konflikcie z bliźnim, a spowiadając się z tego — podjęła postanowienie zadośćuczynienia Bogu i bliźniemu.

Musimy przystępować do ołtarza z sercem czystym, każda wina musi zostać odpokutowana. Grzechy, których nie odpokutujemy w życiu doczesnym, skażą nas bowiem na oczyszczające cierpienie w Czyśćcu (pod warunkiem, że umrzemy w stanie łaski uświęcającej). Korzystajmy więc z czasu, który nam pozostał — każde cierpienie, jakie teraz przyjmiemy w duchu pokuty, może zbliżyć nas do Boga.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.