Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

13 września 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Odniósł się w nim do znaczenia święta Najświętszego Imienia Maryi – tego imienia, które po Imieniu Jezus jest dla katolików najdroższe i najświętsze, jest zwycięskie i najpotężniejsze. Święto zostało ustanowione przez papieża bł. Innocentego XI po Wiktorii wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego jako wotum dla Najświętszej Maryi Panny, Hetmanki i Pośredniczki wszystkich łask. To właśnie Jej katolicy zawdzięczają ocalenie w obliczu nawały osmańskiej.

Król Jan III, podejmując w 1683 roku decyzję o zbrojnym wsparciu cesarza rzymskiego Leopolda I, wykazał się nie tylko roztropnością i chrześcijańskim miłosierdziem, lecz także wdzięcznością za pomoc wojsk cesarskich dla króla polskiego w czasie szwedzkiego Potopu. Dziś powinniśmy naśladować zwycięskiego monarchę i mieć do Maryi taką ufność, jaką mieli broniący Wiednia katolicy. Matka Boża jest bowiem w stanie pokonać każdego wroga Wiary katolickiej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.