Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

14 sierpnia 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując oczyszczenie i uzdrowienie chorych na trąd, będący również biblijnym symbolem grzechu, przypomniał, że jedynie wiara w Chrystusa Zbawiciela, przyobiecanego już Abrahamowi, uzdrawia ciało i duszę – bez Niego niemożliwe jest osiągnięcie Nieba.

Nasz Pan Jezus Chrystus przyszedł najpierw do narodu żydowskiego, w większości błędnie zakładającego, że pozostaje narodem wybranym, więc z samej swojej natury zasługującym na zbawienie – w rzeczywistości jednak zbawienie jest przeznaczone wszystkim podążającym za Synem Bożym. Odrzucony zatem przez członków narodu niegdyś wybranego, nasz Pan wyzwolił ludy pogańskie, znajdujące się pod władzą fałszywych bożków i demonów, bezbronne wobec grzechu. Historia żydów jest przestrogą dla katolików – nie wolno popadać w pychę, pozostając w przeświadczeniu, że łaska Boża została nam dana raz na zawsze. Upadek i apostazja są możliwe zawsze i wszędzie, a każdy grzech to śmiertelna choroba, od której sami, bez Miłosierdzia Bożego, nie jesteśmy w stanie się uwolnić.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.