Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę po Objawieniu AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę po Objawieniu

x. Rafał Trytek ICR

Pierwszy publiczny cud nasz Pan Jezus Chrystus uczynił na weselu w Kanie Galilejskiej, odpowiadając na prośbę swojej Matki, pokładającej wielką ufność w Jego miłosierdziu – przypomniał x. Rafał Trytek ICR, 14 stycznia 2024 roku zwracając się do wiernych w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Syn Boży zamanifestował, że małżeństwo jest stanem chcianym przez Boga, więc należy radować się z zaślubin. Zadał tym samym kłam gnostyckim herezjom, które w kolejnych wiekach miały dowodzić, że małżeństwo jest czymś złym, materia zaś – stworzona przez szatana. Również dziś jest to przestroga dla katolików, aby widząc zło w świecie, nie ulegali temu kłamstwu, że diabeł jest stwórcą. Małżeństwo to instytucja ciesząca się szczególnym wsparciem Najświętszego Serca naszego Pana. Sakrament daje specjalną łaskę, która pozwala, aby małżonkowie wzajemnie się wspierali, płodzili dzieci i wychowywali je dla Królestwa Bożego. To wielkie zadanie i wielka odpowiedzialność. Żeby zatem w związku mogła mnożyć się łaska, konieczny jest powrót do źródła świętości – miłości między małżonkami i miłości do Boga. Małżeństwo, które postanawia, że nie będzie mieć dzieci, staje się czymś karykaturalnym, pozbawionym Bożego błogosławieństwa.

Módlmy się za nasze rodziny oraz małżeństwa, które spotykamy – aby rosły w świętości, a pochodzące z nich dzieci zachowywały wiarę katolicką. Zawierzmy je Synowi Bożemu, Najświętszej Maryi Pannie, św. Józefowi oraz innym świętym, szczególnie tym opiekującym się rodzinami.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.