Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na uroczystość Wniebowzięcia NMP AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na uroczystość Wniebowzięcia NMP

x. Rafał Trytek

15 sierpnia 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że Kościół czci Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, które było Jej tryumfem po wszystkich trudach, wysiłkach i współcierpieniu z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Matka Boża w sposób bezbolesny – wraz z duszą i ciałem – odeszła w otoczeniu aniołów do Nieba. Tam też stała się Królową wyniesioną ponad anioły i świętych.

Jednak nie wszyscy, nawet jeśli uważają się za katolików, czczą Maryję we właściwy sposób. My, Polacy, winniśmy Jej szczególną wdzięczność, gdyż podczas bitwy znanej dziś jako Cud nad Wisłą nasz naród odniósł zwycięstwo nad barbarzyńcami, którzy znienawidzili nie tylko Świętą Wiarę Katolicką, lecz wszelką myśl o Bogu. Matka Boża pozwoliła nam zachować katolickie świątynie i powstrzymać zalew ateizmu i totalitaryzmu.

Dopóki Polacy byli katolikami, żadne prześladowania i żadne ludobójstwo nie mogły nam zaszkodzić. Dziś kondycja narodu jest najgorsza w historii. Dlatego wierni muszą wynagrodzić Królowej Korony Polskiej zbrodnie naszych rodaków – bluźnierstwa i znieważanie wizerunków Matki Bożej, szczególnie zaś Jej obrazu z Jasnej Góry. Nie możemy się załamywać i poddawać, gdyż Ona ostatecznie zatryumfuje nad wszelkim plugastwem, pozostaje więc wytrwale modlić się i prosić, aby nasza Królowa oczyściła Polskę.

Zapraszam do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.