Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Wniebowzięcie NMP AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Wniebowzięcie NMP

x. Rafał Trytek ICR

Miłosierdzie Boże jest nierozerwalnie związane z bojaźnią Bożą, gdyż tylko ci, którzy ją odczuwają, doświadczą miłosierdzia – nauczał x. Rafał Trytek ICR podczas Mszy Świętej, 15 sierpnia 2023 roku sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wskazana reguła odnosiła się także do Matki Bożej, odczuwającej tę bojaźń, która nie jest lękiem, lecz obawą, by nie obrazić Majestatu Bożego. Najświętsza Maryja Panna stała się wzorem posłuszeństwa, gdyż całe życie podporządkowała służbie Najwyższemu i oczekiwaniu na Mesjasza.

Moc, którą Matka Boża otrzymała przeciwko piekłu, jest wynikiem doskonałej służby Zbawicielowi. Tylko Ona nie miała nic wspólnego z szatanem, który czyhał, aby Ją zniszczyć, świadom, że żaden inny człowiek nie będzie w stanie zadać mu druzgocącego ciosu. Jej Niepokalane Serce jest również skarbcem wszystkich łask, z których mogą czerpać te szczęśliwe narody, które z przyzwoleniem Kościoła Najświętszą Maryję Pannę nazywają Królową. Wśród nich są Polacy, szczególnie zaś ta garstka wiernych, która każdego dnia zobowiązana jest do walki z szatanem – opieka, jaką otrzymamy od naszej Królowej, będzie adekwatna do czci, jaką Ją otoczymy.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.