Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę po Objawieniu AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę po Objawieniu

x. Rafał Trytek ICR

Swój pierwszy publiczny cud, dokonany w Kanie Galilejskiej, nasz Pan Jezus Chrystus wykorzystał, aby uświęcić małżeństwo – nauczał x. Rafał Trytek ICR podczas kazania wygłoszonego 15 stycznia 2023 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Małżeństwo bowiem, wbrew twierdzeniom heretyków gardzących dziełem Stwórcy, jest czymś dobrym, a wszelkie związane z nim niedoskonałości wiążą się ze zranieniem natury ludzkiej przez grzech.

Syn Boży zniósł wielożeństwo oraz rozwody i uzdrowił małżeństwo, podnosząc je do rangi sakramentu. To, co zwykłe, przemienił w rzecz nadprzyrodzoną. Łaska płynąca z sakramentu sprawia, że małżeństwo może być trwałe i sprzyjać wychowaniu dzieci po chrześcijańsku.

Cud przemiany wody w wino był publiczną manifestacją Bożej Mocy, a dokonał się na prośbę Najświętszej Maryi Panny. Pan Łaski posłuchał Jej słów, wykorzystując przyjęcie weselne również do tego, by umocnić swoich uczniów i zapowiedzieć bezkrwawą Ofiarę Mszy Świętej.

Działanie Łaski jest tak potężne, że ludzi niedoskonałych przemienia w świętych. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.