Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VI Niedzielę po Zielonych Świątkach AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VI Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek

16 lipca 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że nasz Pan Jezus Chrystus posłużył się cudem rozmnożenia chleba, aby wskazać, że nie ma takich łask, których odmówiłby podążającym za Nim. Tymi łaskami obdarowuje ludzi nawet w nadmiarze, lecz oni zadowalają się wyłącznie małą częścią tego, z czego mogliby korzystać. Jest bowiem jeden warunek: trzeba zdobyć się na cierpliwość i współdziałać z Bogiem w dziele własnego zbawienia, zaprzęgając naturę w służbę Ewangelii.

Cud rozmnożenia chleba był również zapowiedzią cudu eucharystycznego, którego świadkami są katolicy podczas każdej Mszy Świętej: uwielbione w Niebie Ciało i Krew, Dusza i Bóstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa są obecne na ołtarzu. Syn Boży na słowa kapłana zstępuje do wiernych, gdyż bez posilenia się Eucharystią nie można skutecznie zwalczać zwątpienia i pokus.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.