Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2012 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XVI Niedzielę po Zesłaniu Duch Świętego

x. Rafał Trytek

16 września 2012 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się w Oratorium Najświętszej Maryi Panny w Krakowie. Podkreślił w nim, że wraz z Matką Bożą musimy naśladować naszego Pana Jezusa Chrystusa, abyśmy mogli zwać się „braćmi w Chrystusie”. Maryja jest Współodkupicielką, zgodnie z proroctwem Symeona — Jej życie to dowód, że naśladowanie Chrystusa wiąże się zawsze ze znoszeniem cierpienia.

Choć nie jesteśmy w stanie, jako ludzie pełni ułomności, doskonale podążać drogą naszego Pana, powinniśmy wzorować się na wielkich świętych. Wśród nich wymienić można m.in. św. Franciszka z Asyżu, pierwszego z tych, którzy otrzymali stygmaty. Jedyną drogą odkupienia jest Droga Krzyżowa, droga nieustannej pokuty. Od nas zależy, czy cierpienie okaże się źródłem łask, czy przedsmakiem piekła. Składajmy to codzienne cierpienie w ofierze przede wszystkim za własne grzechy.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.