Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę Adwentu AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek ICR

W niedzielę, która rozpoczyna drugą część Adwentu, radujemy się, że Pan jest blisko. W Ewangelii czytamy o św. Janie Chrzcicielu i jego roli w historii zbawienia – przypomniał x. Rafał Trytek ICR, 17 grudnia 2023 roku zwracając się do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Krewny Syna Bożego zapowiadał naszego Pana Jezusa Chrystusa jako tego, który wprawdzie dopiero przyjdzie, lecz istniał już przed nim. W ten sposób św. Jan Chrzciciel przewyższył znaczeniem proroków Starego Testamentu, gdyż zaświadczył o Bóstwie Chrystusa, o tym, że niestworzony Zbawiciel jest tym, który jest.

Święty Jan został posłany, aby zaświadczyć o Mesjaszu, który odkupi grzeszników Przenajdroższą Krwią. W tym czasie uczeni w Piśmie mieli zamknięte umysły i oczy, a zaślepieni – przeoczyli moment zbawienia. Prośmy, abyśmy potrafili czuwać w oczekiwaniu na Chrystusa. Abyśmy nie przegapili chwil, kiedy Bóg do nas przemawia. Postarajmy się, aby w najbliższych tygodniach Najświętsza Maryja Panna była naszą Nauczycielką.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.