Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Poniedziałek Wielkanocny AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazania na Poniedziałek Wielkanocny

x. Rafał Trytek

17 kwietnia 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni podczas Mszy Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Przypomniał w nich, że Kościół Święty, który prowadzi grzeszników do prawdy i zbawienia oraz daje im niezbędne Sakramenty i modlitwę, jest zbudowany na wierze w Zmartwychwstanie. Pisma Starego Testamentu, o czym mówił nasz Pan w drodze do Emaus, wskazywały, że to właśnie On podejmie dzieło zbawienia. Niestety, ta wiedza była już obca współczesnym Mu żydom, którzy spodziewali się nadejścia przywódcy politycznego, który wywyższy lud izraelski jako wspólnotę etniczną. Również apostołowie, najbliżsi współpracownicy Syna Bożego, dopiero po Męce i Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa zrozumieli, jaki był cel Męki i jak wielka jest Boża potęga – Bóg stopniowo przygotowuje umysły do przyjęcia prawdy.

Nasz Pan odkupił ludzkość swoją Krwią i odniósł tryumf nad śmiercią, grzechem i diabłem, lecz musimy nieustannie pamiętać, że każdy człowiek przez swoje wykroczenia przeciwko Prawu Bożemu stał się współodpowiedzialny za cierpienie, które Syn Boży musiał znieść.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Msza Święta w Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu (17 IV AD 2017) — fot. Adrian Nikiel

Msza Święta w Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu (17 IV AD 2017) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.