Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XXVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XXVI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

17 listopada 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypowieść o ziarnie gorczycy dowodzi, że Mądrość Boża większa jest od mądrości tego świata. Historia Kościoła katolickiego potwierdza bowiem prawdziwość słów naszego Pana Jezusa Chrystusa – ziarno zasiane w Wieczerniku rozrosło się w potężne drzewo, które objęło wszystkie kontynenty. Każdy człowiek ma szansę w Chrystusie osiągnąć zbawienie.

Jeżeli szukamy prawdziwego Kościoła Bożego, musimy też szukać wszystkich cech przekazanych przez naszego Pana: Kościoła, który jest Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski. Jeśli którejś z tych cech brakuje, taka wspólnota religijna nie jest prawdziwym Kościołem. Kościół rozpoznajemy bez wątpliwości po dogmatach i doktrynie wskazanej przez Jezusa Chrystusa, a także po Sakramentach i Mszy Świętej ustanowionej podczas Ostatniej Wieczerzy.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.