Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XXIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XXIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

Podczas Mszy Świętej sprawowanej 17 listopada 2019 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski x. Rafał Trytek przypomniał, że nasz Pan Jezus Chrystus ma władzę nad śmiercią – zarówno śmiercią fizyczną, jak i duchową, która wynika z trwania w grzechu. Cuda, które Syn Boży czynił, przebywając wśród ludzi, miały uwiarygodnić Dobrą Nowinę. Wśród nich był cud wskrzeszenia, ale jeszcze większym cudem jest każde oczyszczenie z grzechów dokonujące się dzięki spowiedzi świętej – powrót ze stanu śmierci duchowej do pierwotnej niewinności. Smród grzechu jest bardziej odrażający niż woń rozkładającego się ciała. Powinniśmy zatem wszystko, czym dysponujemy, poświęcić, aby uniknąć wiecznego potępienia i osiągnąć Niebo, naszą prawdziwą ojczyznę.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.