Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Męki Pańskiej AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Męki Pańskiej

x. Rafał Trytek ICR

Święty Paweł naucza, że Ofiara naszego Pana Jezusa Chrystusa polegała na przelaniu Krwi na Kalwarii – w nowej świątyni – oraz przyjęciu Męki w każdym możliwym aspekcie, zarówno fizycznym, jak i moralnym – przypomniał x. Rafał Trytek ICR, zwracając się do wiernych zgromadzonych 17 marca 2024 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Dawna świątynia upadła, a sprawowane w niej ofiary i obrzędy ustały, gdyż synowie Abrahama oddalali się od Boga Ojca i potwornymi bluźnierstwami znieważali Syna Bożego. Po ujawnieniu Jego Bóstwa nie byli już w stanie Go słuchać, gdyż ludzie zaprzedani diabłu nie potrafią znieść słów prawdy. Każdy, kto nie stanie po stronie Chrystusa, który jest Prawdą, upadnie i podda się tyranii ojca kłamstwa. Męka Zbawiciela stała się zapowiedzią chwalebnych i męczeńskich dni Kościoła Świętego. Wszyscy Jego heroldowie musieli cierpieć – podkreślił kapłan Tradycji, wskazując na męczeństwo bł. Jana Sarkandra, apostolat św. Patryka, patrona Irlandii i Nigerii, oraz życie św. Gertrudy Mniejszej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.