Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazania na XV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

17 września 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych zgromadzonych na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Tego dnia szczególnie pamiętamy o sowieckiej agresji na Polskę, która obok innych ofiar i cierpień doprowadziła do zagłady wielu kościołów i profanacji Najświętszego Sakramentu w tabernakulach – wszędzie tam, gdzie dotarli okupanci. Królestwo Boże na Ziemi jest kruche, gdyż bardzo łatwo unicestwić coś, co pokolenia katolików budowały przez setki lat. To barbarzyństwo spustoszyło jednak ograniczone terytorium Polski, kilka dekad później neobolszewicy uderzyli już w całe chrześcijaństwo.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku nowi barbarzyńcy działali sprytnie, gdyż trudniej stawiać opór wrogowi, który występuje jako przyjaciel ludzkości pragnący zjednoczyć wszystkich chrześcijan i jednocześnie walczący o pokój i powszechne braterstwo. Wrogowi prezentującemu naszego Pana Jezusa Chrystusa jako postać bardziej doczesną i światową.

W obliczu tak ogromnych przewin katolicy muszą przepraszać naszego Pana Jezusa Chrystusa w imieniu własnym i za tych, którzy podlegają ich pieczy. W porządku Miłosierdzia powinniśmy zwracać się do Syna Bożego za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny: Współodkupicielki, Pośredniczki wszystkich Łask i Królowej męczenników. Matka Boża cieszy się tymi przywilejami i tytułami, gdyż dzięki doskonałemu zjednoczeniu z Chrystusem znosiła siedem boleści, duchowych, lecz wszechogarniających, przenikających Jej Niepokalane Serce.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.