Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie z okazji ślubu AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie z okazji ślubu

x. Rafał Trytek ICR

Warunki, jakie muszą spełnić małżonkowie, aby ich związek okazał się trwały, przedstawił x. Rafał Trytek ICR w kazaniu wygłoszonym 18 listopada 2023 roku przed Mszą Świętą w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza następująca po złożeniu przysięgi małżeńskiej ma wyprosić błogosławieństwo, aby nowe małżeństwo otrzymało niezbędne mu łaski.

Nasz Pan Jezus Chrystus podniósł małżeństwo do rangi sakramentu. Dlatego też – umocnione specjalną łaską – nie może ono ustać inaczej jak przez śmierć jednego z małżonków. W rodzinie niezbędna jest wierność Synowi Bożemu, potrzebne są również samozaparcie, zapomnienie o własnych potrzebach, zdolność do dzielenia się trudami i wzajemnego noszenia swoich krzyży. To wszystko jest konieczne, aby związek trwał, a na świat przychodziło potomstwo, nowi członkowie Kościoła – na chwałę Boga i pociechę rodzicom.

Małżonków powinniśmy wspierać modlitwą, bez której niemożliwe jest otrzymanie błogosławieństwa – aby trwała w nich wiara apostolska, aby byli wierni, tak jak Chrystus jest wierny Kościołowi. Módlmy się o wstawiennictwo do Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa, którzy tworzyli najlepszą z rodzin.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.