Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto św. Józefa AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto św. Józefa

x. Rafał Trytek

19 marca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę na zasługi świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, które sprawiły, że cieszy się on wyjątkową czcią ze strony Kościoła Świętego.

Główną cnotą św. Józefa była sprawiedliwość (oddawanie każdemu tego, co mu się należy), a dzięki niej był w stanie podołać szczególnej misji nakazanej mu przez Boga Ojca za pośrednictwem anioła. Choć był tylko zwykłym człowiekiem, zastąpił Boga Ojca jako opiekun Syna Bożego i Matki Bożej, a nawet – w obliczu ówcześnie obowiązującego prawa – jako formalny ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa. W konsekwencji stał się także patronem Kościoła Świętego oraz dobrej śmierci – czyli takiego zgonu, kiedy ostatnie tchnienie wydaje się w obecności Chrystusa i Jego Matki.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.