Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazania na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

19 sierpnia 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni podczas Mszy Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Przypomniał w nich, że obietnica, którą Bóg dał Abrahamowi, dotyczyła naszego Pana Jezusa Chrystusa – o tym, że tylko w Nim jest zbawienie, mówią zarówno Stary, jak i Nowy Testament. Jeżeli podążymy drogą żydów i przestaniemy odczuwać wdzięczność za Miłosierdzie Boże, odpadniemy od prawdziwej Wiary, pogrążając się w grzechu śmiertelnym.

Nawet najstraszniejsza choroba jest niczym wobec grzechu śmiertelnego – gdybyśmy mogli poczuć jego smród, w porównaniu z nim cała biologiczna zgnilizna tego świata przypominałaby zapach łąki. Jesteśmy tylko biednymi grzesznikami – gdybyśmy w pełni wiedzieli i rozumieli, czym jest Ofiara Chrystusa, nasza wdzięczność wobec Syna Bożego byłaby bezgraniczna, gdyż nawet najgorsze nieszczęście jest nieporównywalne z cierpieniami, które powinniśmy znosić w Piekle za choćby jeden grzech śmiertelny.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.