Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na święto św. Franciszka z Paoli i IV Niedzielę Wielkiego Postu (2 i 3 kwietnia AD 2011) — x. Rafał Trytek

Kazania na święto św. Franciszka z Paoli i IV Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

2 i 3 kwietnia 2011 roku, w święto św. Franciszka z Paoli i IV Niedzielę Wielkiego Postu, x. Rafał Trytek sprawował Msze Święte we wrocławskim Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. W kazaniach zwrócił m.in. uwagę na wezwanie naszego Pana Jezusa Chrystusa Nie bój się, trzódko mała. Ci, którzy są wierni Chrystusowi, znajdują się zawsze w mniejszości i pozostają wzgardzeni przez świat. Wierni są prawdziwie wybranymi i dlatego zostali zobowiązani, aby zachowywać naukę Chrystusa i żyć w zgodzie z katolicką dyscypliną. Nasz Pan obdarzył ich wolnością od grzechu, szatana i świata. Dziś Kościół Święty jest równie niewielki, jak w momencie Jego powołania, lecz nie może to być powodem do zwątpienia — za Kościołem i poszczególnymi wiernymi nieustannie oręduje Najświętsza Maryja Panna.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.