Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Nawiedzenia NMP AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Nawiedzenia NMP

x. Rafał Trytek ICR

Możemy oszukać niemal wszystkich, lecz nie oszukamy Boga Wszechmogącego, który jest Panem życia każdego człowieka – nauczał x. Rafał Trytek ICR, zwracając się do wiernych zgromadzonych 2 lipca 2023 roku na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Stwórca ma prawo do całego życia, nie jest jedynie „współudziałowcem”, dlatego błędne jest założenie, że możemy żyć, nie licząc się z Jego Wolą, polegając na własnym rozumie i ulegając zachciankom.

Nasza wola musi służyć najważniejszemu celowi – abyśmy nie zboczyli z drogi świętości. W naszych działaniach powinniśmy zatem naśladować św. Elżbietę, krewną Najświętszej Maryi Panny, nauczycielkę cierpliwości, która dzięki Duchowi Świętemu w kuzynce rozpoznała królewską godność Matki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Matki niosącej w łonie dar ofiarny: Krew, która miała zostać przelana, aby przebłagać gniew Boga Ojca wywołany przez nasze grzechy. Zapisane w Ewangelii słowa św. Elżbiety wyznaczają drogę zbawienia. Weźmy je pod rozwagę i starajmy oczyścić się z grzechu, wykorzystując lipiec – miesiąc poświęcony Przenajdroższej Krwi.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.